12 Lipiec 2020 01:23
Nawigacja
OSP Nidek
· TELEFON ALARMOWY
· Interwencje
· Historia
· Sprzęt
· Syrena
· Załoga
· Zarząd
· Kontakt
Orkiestra Dęta
· Historia
Górnicy
· Historia
Wiejski Dom Kultury
· Biblioteka
· Centrum Informatyczne
· Godziny otwarcia
· Koła i zespoły
· Sala balowa
Parafia
· Drewniany kościół
· Historia
· Informacje
Przydatne strony
· Ośrodek Zdrowia w Nidku
· Parafia w Nidku
· Szkoła w Nidku
Mapa Nidku
POLECAMY

Dożynki Diecezjalno-Gminne w Wieprzu

Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Wójt Gminy Wieprz
zapraszają na

Dożynki Diecezjalno-Gminne 2013
25 sierpnia 2013r. (niedziela) w Wieprzu
boisko sportowe LKS "Orzeł".

Program uroczystości:
10:45 - Przejście korowodu dożynkowego
11:00 - Msza Święta Dożynkowa
12:30 - Część wieńcowa
13:15 - Wspólny posiłek
15:00 - Część artystyczna
17:00 - Występ zespołu FOLK Kapela
20:00 - Występ Kabaretu Koń Polski


foto. J. Skupień

Fotoreportaż na stronie: www.andrychow.pl

Jubileusze małżeńskie w Gminie Wieprz

Diamentowe i złote gody par małżeńskich w Gminie Wieprz to impreza cykliczna organizowana przez Urząd Gminy Wieprz i Gminny Ośrodek Kultury. W roku 2013 diamentowe gody (60 lat związku małżeńskiego) obchodziła tylko jedna para - państwo Janina i Stanisław Piernik z Gierałtowic. Złote gody, czyli 50-cio lecie pożycia małżeńskiego obchodziło aż 16 par. Frekwencja na uroczystości była wysoka, a upalny dzień nie był uciążliwy dzięki klimatyzacji w domu weselnym Polonez należącym do państwa Chwałków.

Imprezę rozpoczęła Orkiestra OSP z Wieprza grając marsze i szlagiery muzyki światowej. W części oficjalnej przemówienie wygłosiła Wójt Gminy Wieprz pani Małgorzata Chrapek. Po wręczeniu medali i prezentów wszyscy wspólnie odśpiewali "Sto lat". Wręczone medale 50-cio lecia pożycia małżeńskiego są formą podziękowania państwa Polskiego za wkład jubilatów w rozwój kraju i społeczeństwa.


foto. S. Gałysz

Urząd Gminy Wieprz ufundował koce i orchidee dla wszystkich jubileuszowych par.

16 par obchodzących złote jubileusze przedstawiamy w: (Czytaj więcej)

Akcja "Lato 2013"

Wiejski Dom Kultury w Nidku
organizuje dla dzieci i młodzieży szkolnej

"AKCJĘ LATO"
od 15 lipca do 30 lipca 2013r. w godz. 16:00 - 19:00.

W programie:
- konkursy,
- gry,
- zabawy,
- turnieje,
- rozgrywki sportowe,
- pogadanki,
- dyskoteka,
- ognisko,
- wycieczka do Żor (Miasteczko Twinpigs - Westernowy Park Rozrywki).

ZAPRASZAMY !!!

XI Gminny Przegląd Chórów i Orkiestr Dętych w Gierałtowicach

Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu
zaprasza na

XI Gminne Spotkanie
Chórów i Orkiestr Dętych "GIERAŁTOWICE 2013"

 14 lipca 2013r. (niedziela) o godz. 15:00

w Wiejskim Domu Kultury w Gierałtowicach.

W programie - Występy Zespołów:
- ORKIESTRA DĘTA NIDEK
- CHÓR "STORCZYK" GIERAŁTOWICE
- CHÓR "PRZYJACIÓŁKI" PRZYBRADZ
- ORKIESTRA DĘTA FRYDRYCHOWICE
- CHÓR "MAGNOLIA" NIDEK
- CHÓR "FRYDRYCHOWICE"
- ORKIESTRA DĘTA WIEPRZ

ZAPRASZAMY !!!


foto. S. Gałysz

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

Tablica pamięci ks. Jana Stróżaka

W niedzielę 30 czerwca 2013r. podczas uroczystej sumy odpustowej z okazji Święta Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w kościele parafialnym w Nidku została odsłonięta i poświęcona tablica pamięci budowniczego kościoła, proboszcza parafii w Nidku - śp. ks. Jana Stróżaka. Uroczystego odsłonięcia dokonał Władysław Stróżak - rodzony brat †ks. Jana. Tablica została wmurowana przy głównym wejściu do świątynii po lewej stronie.

KSIĘDZU KANONIKOWI
JANOWI STRÓŻAKOWI
BUDOWNICZEMU
TEGO KOŚCIOŁA
PROBOSZCZOWI
W LATACH 1974-2004
ZM. 10.12.2012
PARAFIANIE
ŚW. APP. SZYMONA I JUDY
TADEUSZA W NIDKU


foto. A. Mejza

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

I Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik

Dnia 30 kwietnia 2013r. Parafia Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Nidku przyjęła pielgrzymów I Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej z Hałcnowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

Grupa pielgrzymów zmierzających do Łagiewnik liczyła ponad 800 osób. Nidek przyjął na nocleg i ugościł poczęstunkiem ponad 280 pielgrzymów. Organizatorami przygotowanej kolacji i śniadania w Sali Wiejskiego Domu Kultury byli: ks. proboszcz Józef Sowiński, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Staż Pożarna, Wiejski Dom Kultury, Catering „RENI” oraz mieszkańcy Nidku, którzy złożyli dary w formie produktów spożywczych do przygotowania poczęstunku.

Wszystkim organizatorom przyjęcia i składającym dary, Pielgrzymi podziękowali gromkimi brawami oraz pięknym śpiewem płynącym z serca, przy którym nie brakowało łez wzruszenia.

Jest to bardzo miłe dla naszego społeczeństwa, że osoby znajdujące się w naszym gronie po raz pierwszy, czuły się swojsko i rodzinnie. Po raz kolejny mieszkańcy Nidku udowodnili swoją postawę gościnności i otwartości serca.

Więcej o pielgrzymce na: www.faustyna.diecezja.bielsko.pl

Występ w Wyźrale

Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Wyźrale oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy byli organizatorami Dnia Seniora, który odbył się 27 kwietnia 2013r. w Domu Kultury w Wyźrale. Z zaproszenia do udziału w spotkaniu skorzystało ponad pięćdziesięciu Seniorów i Seniorek. Z tej okazji przygotowano dla uczestników kilka niespodzianek.

Pięknie na scenie zaprezentował się Chór Ludowy "Magnolia" z Wiejskiego Domu Kultury w Nidku. Chór,  prowadzony przez Krzysztofa Kolasę, założony został w 2011r. Nie zabrakło występu naszego zespołu śpiewaczego "Damy Radę" prowadzonego przez Stanisławę Kucharczyk, który zaprezentował się na scenie, a potem zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania. Na ludową nutę do tańca dla seniorów zagrał zespół "Klan".

Nie zabrakło na uroczystości znamienitych gości, wśród których wymienić należy: proboszcza parafii w Witanowicach ks. Józefa Wróbla, Senatora RP Andrzeja Pająka, Przewodniczącą Rady Gminy Katarzynę Solarską, Wiceprzewodniczącego Rady Władysława Wysogląda, a także Sekretarza Gminy Jolantę Bacę.

Źródło i zdjęcia: www.ckbrzeznica.pl

Wizyta Senatora w Nidku

W dniu 26 kwietnia 2013r. do Nidku przyjechał Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Pająk. Celem wizyty było: poznanie ludowych zwyczajów naszego regionu, grup działających w naszej wiosce, a także spoktanie z Członkami Chóru Ludowego "Magnolia".

Senator Andrzej Pająk rozpoczął wizytę od spotkania z ks. proboszczem Józefem Sowińskim, by bliżej poznać historię 700-letniej parafii. Po Mszy św. udaliśmy się do strażaków - ochotników, którzy przygotowywali się do Uroczystości św. Floriana, a następnie przeszliśmy do Domu Kultury, gdzie odbyło się spotkanie Członków Chóru Ludowego oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Senatorem.


foto. A. Mejza

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

Syrena alarmowa Obrony Cywilnej

W związku z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach, zmianie ulega sposób ogłaszania alarmu Obrony Cywilnej.

Od tego dnia obowiązuje tylko jeden alarm OC, ogłaszany za pomocą modulowanego dźwięku syreny w okresie 3 minut, a także wizualnego sygnału w kształcie żółtego trójkąta. Informuje on o zagrożeniu: powietrznym, o skażeniach lub klęskach żywiołowych.
Odwołanie alarmu ogłasza się ciągłym dźwiękiem syreny, trwającym 3 minuty.

Więcej o Zintegrowanym Systemie Alarmowania w zakładce: SYRENA

Źródło: isap.sejm.gov.pl

Czas lokalny
Pogoda
Ostrzeżenia Meteo

Wygenerowano w sekund: 0.55 - 21 zapytań MySQL 272,500 unikalnych wizyt