12 Lipiec 2020 01:07
Nawigacja
OSP Nidek
· TELEFON ALARMOWY
· Interwencje
· Historia
· Sprzęt
· Syrena
· Załoga
· Zarząd
· Kontakt
Orkiestra Dęta
· Historia
Górnicy
· Historia
Wiejski Dom Kultury
· Biblioteka
· Centrum Informatyczne
· Godziny otwarcia
· Koła i zespoły
· Sala balowa
Parafia
· Drewniany kościół
· Historia
· Informacje
Przydatne strony
· Ośrodek Zdrowia w Nidku
· Parafia w Nidku
· Szkoła w Nidku
Mapa Nidku
POLECAMY

Jasełka Bożonarodzeniowe

Wiejski Dom Kultury w Nidku
zaprasza na

Wieczór Kolędowo-Jasełkowy
19 stycznia 2014r. (niedziela) o godz. 16:00

w Sali WDK Nidek.

W programie:
- koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nidku,
- Jasełka Bożonarodzeniowe z oprawą muzyczną i w wykonaniu Chóru "Magnolia" z młodzieżą,
- występ dzieci z Zespołu Tanecznego w układzie świątecznym,
- koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej.

ZAPRASZAMY !!!

XII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych i Obrzędowych w Nidku

Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu
zaprasza na

XII Gminny Przegląd
Grup Kolędniczych i Obrzędowych "PO KOLĘDZIE"
 08 stycznia 2014r. (środa) o godz. 16:00

w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Nidku.

ZAPRASZAMY !!!


foto. S. Gałysz

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

XIII Spotkanie Seniorek - MDK Andrychów

W dniu 14 grudnia 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyło się XIII Spotkanie Seniorek. Podczas spotkania uhonorowano po jednej seniorce z każdego Koła Gospodyń, którego członkinie chciały w szczególny sposób podziękować swojej koleżance za pracę na rzecz Koła i społeczności wiejskiej.

Podczas spotkania oprawę artystyczną zapewnił Chór Magnolia z Nidku, działający przy tamtejszym Domu Kultury. To dzięki niemu mogliśmy wysłuchać wiązankę pieśni ludowych i kolęd. Kto zna Chór Magnolia ten wie, że drzemie w nim również iskierka kabaretowego talentu. Od paru lat chórem dyryguje Krzysztof Kolasa. W ramach programu muzycznego na scenie zaprezentowała się również solistka - Aleksandra Hrapkowicz. Wszystko to sprawia, że za każdym razem zróżnicowany i barwny program przypada do gustu przybyłej publiczności.


foto. J. Skupień

Fotoreportaż na stronie: www.sgw.andrychow.pl

Spotkanie opłatkowe Chóru i KGW Nidek

W dniu 13 grudnia 2014 roku w Wiejskim Domu Kultury w Nidku odbyły się warsztaty kulinarne pod znakiem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia poprowadziła p.Jadwiga Sopicka. Warsztaty finansowane były przez Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu. Ich świąteczny charakter odzwierciedlało przygotowane "MENU". Nie zabrakło dań z grzybami, kapustą, suszonymi owocami, makiem oraz ryby, która powinna znaleźć się na każdym wigilijnym stole. Po przygotowaniu dań, Panie, które brały udział w warsztatach wraz z zaproszonymi Gośćmi zasiadły wspólnie do stołu. Wieczerzę wigilijną rozpoczął ks. proboszcz Józef Sowiński słowami Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wprowadzając nas w nastrój świąteczny. Następnie wszyscy zebrani składali sobie życzenia, łamiąc się tradycyjnym opłatkiem. Wieczór ten uświetnił występ Chóru „Magnolia”, który zaśpiewał piękne kolędy i pastorałki.

Rocznica śmierci ks. Jana Stróżaka

W dniu 8 grudnia 2013 roku odbyła się pielgrzymka do Niedźwiedzia i Ludźmierza. Uczestnicy wyjazdu modlili się nad grobem poprzedniego proboszcza Parafii Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Nidku - śp. ks. kan. Jana Stróżaka w pierwszą rocznicę śmierci. O godz. 14:00 uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez ks. Marka Wójcika - proboszcza Parafii Św. Sebastiana w Niedźwiedziu, w intencji zmarłego ks. Jana. Po Mszy św. wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni do salki katechetycznej na poczęstunek.


foto. W. Jochimczyk

Kolejnym punktem pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu. Tam pielgrzymi modlili się przed łaskami słynącą Figurą Matki Bożej Ludźmierskiej, a także odśpiewali niedzielne Nieszpory.

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

Święta Cecylia - Patronka śpiewu, chórzystów i muzyków

W dniu 16 listopada 2013 roku członkowie Chóru "Magnolia" i Orkiestry Dętej wraz z rodzinami uczestniczyli w wieczornej Mszy Świętej z okazji święta Patronki śpiewu i muzyki. Eucharystia była sprawowana w intencji uczestników Chóru, Orkiestry i ich rodzin - o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Cecylii na dalsze lata pracy.


foto. W. Jochimczyk

Po Mszy Św. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Nidku odbyło się spotkanie, podczas którego wystąpił Chór i Orkiestra. Obecni byli zaproszeni Goście m.in.: Proboszcz Parafii Nidek - ks. Józef Sowiński, Wójt Gminy Wieprz - Małgorzata Chrapek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Stanisław Babiński, Radni - Małgorzata Bogunia i Andrzej Rusin, Sołtys wsi Nidek - Anna Zacny, Zarząd OSP Nidek, członkowie zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich z Wyźrała z Panią Sołtys - Lucyną Przystał, a także sympatycy Chóru i Orkiestry. Po zakończeniu części artystycznej, wszyscy mogli pobawić się przy muzyce biesiadnej.

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

Jubileusz 700-lecia Parafii Nidek

W pogodną niedzielę 27 października 2013 roku odbyła się w Nidku wspaniała uroczystość. Parafia pod wezwaniem Św. App. Szymona (zwanego Gorliwym) i Judy Tadeusza obchodziła 700-lecie powstania oraz odpust ku czci swoich patronów. Przygotowania do tego święta odbywały się pod życzliwym kierownictwem ks. proboszcza Józefa Sowińskiego. Uroczystość poprzedzała dziewięciodniowa nowenna do naszych patronów.


foto. A. Mejza

Głównym punktem obchodów 700-lecia powstania parafii była Uroczysta Suma celebrowana przez Dziekana Dekanatu andrychowskiego - ks. prałata Stanisława Czernika w asyście Wicedziekana - ks. kanonika Jana Figury.

(Czytaj więcej - fotoreportaż)

Spotkanie Integracyjne SGW w Nidku

W dniu 23 października 2013 roku w Wiejskim Domu Kultury w Nidku odbyło się Spotkanie Integracyjne pn. "Bliżej siebie - aktywny senior wspiera seniora". W tym roku uczestników gościło Koło Gospodyń Wiejskich w Nidku, z przewodniczącą Bogusławą Hrapkowicz na czele. Przed publicznością wystąpił Chór Ludowy "Magnolia" z Nidku, który przygotował wiele utworów i humorystyczne przedstawienie "Przyszła baba do lekarza", a także na scenie zaśpiewała solistka - Aleksandra Hrapkowicz.


foto. J. Skupień

Fotoreportaż na stronie: www.sgw.andrychow.pl

700-lecie parafii Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Nidku

Proboszcz Parafii Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Nidku
zaprasza na

Odpust parafialny z okazji 700-lecia parafii
27 października 2013r. (niedziela) o godz. 11:30.

Program uroczystości:
11:00 - Modlitwa Różańcowa
11:30 - Msza Św. Odpustowa
- Poświęcenie nowego Witraża Św. App. Szymona i Judy Tadeusza z okazji 700-lecia parafii
- Procesja wokół kościoła
- Błogosławieństwo Eucharystyczne


foto. A. Szlagor

ks. proboszcz Józef Sowiński

Czas lokalny
Pogoda
Ostrzeżenia Meteo

Wygenerowano w sekund: 0.34 - 21 zapytań MySQL 272,499 unikalnych wizyt