09 Sierpień 2020 15:30
Nawigacja
OSP Nidek
· TELEFON ALARMOWY
· Interwencje
· Historia
· Sprzęt
· Syrena
· Załoga
· Zarząd
· Kontakt
Orkiestra Dęta
· Historia
Górnicy
· Historia
Wiejski Dom Kultury
· Biblioteka
· Centrum Informatyczne
· Godziny otwarcia
· Koła i zespoły
· Sala balowa
Parafia
· Drewniany kościół
· Historia
· Informacje
Przydatne strony
· Ośrodek Zdrowia w Nidku
· Parafia w Nidku
· Szkoła w Nidku
Mapa Nidku
POLECAMY

Akcja "Lato 2014"

Wiejski Dom Kultury w Nidku
organizuje dla dzieci i młodzieży szkolnej

"AKCJĘ LATO"
od 24 lipca do 07 sierpnia 2014r. w godz. 16:00 - 19:00.

W programie:
- konkursy,
- gry,
- zabawy,
- turnieje,
- rozgrywki sportowe,
- pogadanki,
- bal przebierańców,
- dyskoteka,
- warsztaty kulinarne,
- ognisko,
- wyjazd do kina,
- wycieczka do Zakopanego.

ZAPRASZAMY !!!

Zabytkowy kościół w Nidku otwarty dla zwiedzających

W niedzielę, 1 czerwca 2014 roku podczas zebrania Komitetu Parafialnego w naszej parafii, podjęta została rozmowa w sprawie drewnianego kościoła w Nidku. Zaproponowano, by świątynia w czasie wakacji była regularnie udostępniona zwiedzającym. Ustalono, że w każdą niedzielę od 29 czerwca do 31 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 kościół ten będzie otwarty dla parafian oraz przyjezdnych gości. Z inicjatywą otwarcia świątyni wyszli członkowie Komitetu Parafialnego, którzy podjęli dyżury opieki nad obiektem podczas zwiedzania.


foto. A. Mejza

Zabytkowy kościół w Nidku jest poddawany etapami renowacji. Kilka lat temu odnowiono konstrukcję dachu, a wewnątrz odrestaurowana została ambona i ołtarz główny. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowano instalację przeciwpożarową oraz instalację alarmową. Obecnie trwają prace nad odrestaurowaniem bocznych ołtarzy. Prace renowacyjne przy drewnianym kościele prowadzone są dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wieprz i dobrowolnych składek parafian.

Komitet Parafialny
ZAPRASZAMY !!!

Procesja Bożego Ciała w Nidku - fotoreportaż

Procesja Bożego Ciała A.D. 2014


foto. A. Mejza

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

II Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik

„Podróżnych w dom przyjąć” – mówi jeden z uczynków miłosierdzia.

Mieszkańcy Nidku po raz drugi mieli okazję w tym roku przyjąć i ugościć pątników pielgrzymujących z Bielska-Białej Hałcnowa do Światowego Centrum Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po raz drugi przyjęci zostali z sercem i wielkim zaangażowaniem. U nas w Nidku jest trochę inaczej niż wszędzie. Wszyscy mieszkańcy jakoś się przyczyniają do tego, aby zmęczeni pieszą wędrówką pielgrzymi byli godnie przyjęci.


foto. A. Gawlik

Wiejski Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna organizują posiłki. Mieszkańcy wspierają to przedsięwzięcie jak mogą: jedni składają ofiary pieniężne, inni dostarczają produkty żywnościowe, to co mają: jajka, ser lub produkty, które zakupili. Organizatorzy przygotowują dla całej wędrującej pieszo grupy kolację i śniadanie. W tym roku dla 329 osób. 30 kwietnia (środa) wieczorem po dotarciu do Nidku uczestników pielgrzymki przyjął Proboszcz Nideckiej Parafii ks. Józef Sowiński na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Po modlitwie wszyscy zostali zaproszeni na kolację do Domu Kultury, gdzie zostali z uśmiechem i życzliwością nakarmieni przez organizatorów. Później na dźwięk kościelnego dzwonu zjechali się błyskawicznie mieszkańcy Nidku ze wszystkich stron wioski i zabrali pielgrzymów do swoich domów na nocleg.

Fotoreportaż w: (Czytaj więcej)

Dzień Seniora 2014

W dniu 10 kwietnia 2014 roku jak co roku spotkali się seniorzy sołectwa Nidek. Organizatorami imprezy byli: GOPS Wieprz, GOK Wieprz, WDK Nidek i KGW Nidek. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Wieprz - Małgorzata Chrapek, Przewodniczący Rady Gminy Wieprz - Mieczysław Żyła, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Seweryn Gałysz, Radna Rady Gminy Wieprz - Małgorzata Bogunia oraz Prezesi KGW i OSP Nidek.

W skład programu artystycznego wchodził: występ chóru „Magnolia” z WDK Nidek, występ zespołu muzycznego z WDK Nidek oraz przezabawne skecze pt. „U lekarza” i „Wesołe jest życie staruszka”, które rozbawiły do łez całą publiczność. Panie, które postarały się, aby było wesoło to: Maria Ciuś, Wanda Szyc, Bogusława Hrapkowicz i Władysława Rajda.

Nad przygotowaniem pyszności kulinarnych piecze sprawowało KGW i WDK. Seniorki i seniorzy wspólnie biesiadowali - nie zabrakło wesołych opowiadań, wspomnień z dawnych lat oraz śpiewu. I tak przyjemnie spędzili czwartkowe popołudnie.

Komedia Teatralna "Żona do adopcji"

Wiejski Dom Kultury w Nidku
zaprasza na

Komedię Teatralną pt. "Żona do adopcji"
13 maja 2014r. (wtorek) o godz. 17:00

w sali WDK Nidek
w wykonaniu: Patrycji Szczepanowskiej, Marka Pitucha i Jakuba Wonsa.

Cena biletu: 20 zł
Bilety do nabycia u Kierownika WDK Nidek
lub telefonicznie pod numerem: (33) 875-57-96 w godz. pracy WDK.

ZAPRASZAMY !!!

Promocja książki o dziejach Nidku

W dniu 09 marca 2014r. (niedziela)

po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00
w sali Wiejskiego Domu Kultury w Nidku
odbyła się

prezentacja książki
"Z dziejów parafii Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Nidku"
,
wydanej z okazji 700-lecia parafii Nidek.

Podczas spotkania można było nabyć książkę z podpisem Autora - Stanisława Wybituły.


foto. K. Kolasa

W związku z dużym zainteresowaniem nabycia książki, przygotowany nakład rozszedł się błyskawicznie.
W najbliższym czasie zostanie wykonany dodruku kolejnych egzemplarzy.
Osoby, które chciałyby nabyć książkę, mogą o nią pytać u ks. Proboszcza miejscowej parafii.

W obronie karetki Pogotowia Ratonkowego typu "S" w Andrychowie

Jak informują lokalne media w Gminach Andrychów i Wieprz trwa zbiórka podpisów pod petycją do wojewody i premiera w obronie andrychowskiej karetki Pogotowia Ratunkowego typu "S".

Wojewódzki plan działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego zakłada ograniczenie od 1 kwietnia 2014 r. ilości dyżurów w powiecie wadowickim, kosztem Andrychowskiego Zespołu Medycznego. Specjalistyczna karetka "S" z lekarzem ma dyżurować tylko w dzień w godz. 7.00 - 19.00, a w nocy stacja w Andrychowie pozostanie bez lekarza. Druga, podstawowa karetka "P" bez lekarza będzie stacjonować przez całą dobę.

W związku z powyższym, stowarzyszenie „Teraz Andrychów”, któremu szefuje nauczyciel i były radny powiatowy Janusz Lipski, zbiera podpisy pod petycją w obronie specjalistycznej karetki stacjonującej w Andrychowie, która zabezpiecza tereny Gmin: Andrychów i Wieprz.

Wydrukuj petycję i zbieraj podpisy w swojej okolicy: Petycja
Formularze należy dostarczyś do siedziby stowarzyszenia do końca lutego.

Organizatrzy akcji proszą wszystkich zainteresowanych o możliwie szybkie dostarczenie list z podpisami do biura kancelarii A-Z przy ul. Legionów 17 w Andrychowie (wejście od strony przystanku przy ul. 1 Maja).

Walne Zebranie - OSP Nidek

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Nidku
zawiadamia, że w dniu

08 lutego 2014r. (sobota) o godz. 17:00
odbędzie się
Walne Zebranie - OSP Nidek
 

w Remizie Strażackiej.

Chętnych zapraszamy !!!

Czas lokalny
Pogoda
Ostrzeżenia Meteo

Wygenerowano w sekund: 0.02 - 21 zapytań MySQL 278,226 unikalnych wizyt