12 Lipiec 2020 02:47
Nawigacja
OSP Nidek
· TELEFON ALARMOWY
· Interwencje
· Historia
· Sprzęt
· Syrena
· Załoga
· Zarząd
· Kontakt
Orkiestra Dęta
· Historia
Górnicy
· Historia
Wiejski Dom Kultury
· Biblioteka
· Centrum Informatyczne
· Godziny otwarcia
· Koła i zespoły
· Sala balowa
Parafia
· Drewniany kościół
· Historia
· Informacje
Przydatne strony
· Ośrodek Zdrowia w Nidku
· Parafia w Nidku
· Szkoła w Nidku
Mapa Nidku
POLECAMY

II Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik

„Podróżnych w dom przyjąć” – mówi jeden z uczynków miłosierdzia.

Mieszkańcy Nidku po raz drugi mieli okazję w tym roku przyjąć i ugościć pątników pielgrzymujących z Bielska-Białej Hałcnowa do Światowego Centrum Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po raz drugi przyjęci zostali z sercem i wielkim zaangażowaniem. U nas w Nidku jest trochę inaczej niż wszędzie. Wszyscy mieszkańcy jakoś się przyczyniają do tego, aby zmęczeni pieszą wędrówką pielgrzymi byli godnie przyjęci.

Wiejski Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna organizują posiłki. Mieszkańcy wspierają to przedsięwzięcie jak mogą: jedni składają ofiary pieniężne, inni dostarczają produkty żywnościowe, to co mają: jajka, ser lub produkty, które zakupili. Organizatorzy przygotowują dla całej wędrującej pieszo grupy kolację i śniadanie. W tym roku dla 329 osób. 30 kwietnia (środa) wieczorem po dotarciu do Nidku uczestników pielgrzymki przyjął Proboszcz Nideckiej Parafii ks. Józef Sowiński na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Po modlitwie wszyscy zostali zaproszeni na kolację do Domu Kultury, gdzie zostali z uśmiechem i życzliwością nakarmieni przez organizatorów. Później na dźwięk kościelnego dzwonu zjechali się błyskawicznie mieszkańcy Nidku ze wszystkich stron wioski i zabrali pielgrzymów do swoich domów na nocleg.


Nazajutrz uczestnicy pielgrzymki zebrali się w kościele na Godzinkach granych i śpiewanych przez organistę Krzysztofa Kolasę oraz uczestniczyli we Mszy świętej o 7.30. Następnie w Domu Kultury zjedli śniadanie podane przez organizatorów. Pielgrzymi byli zachwyceni takim przyjęciem. Dziękowali wszystkim, którzy przyjęli ich na nocleg i tym, którzy ich nakarmili, za okazane serce i gościnność. Na dalszą drogę pielgrzymowania otrzymali błogosławieństwo ks. Proboszcza. W tym miejscu pragnę złożyć gorące płynące z serca wszystkich pielgrzymów podziękowania mieszkańcom naszej wioski: małej, na uboczu, ale jakże wielkiego serca. Przyjęli do swych domów wszystkich 329 pielgrzymów - okazali im życzliwość. Zdali egzamin z uczynku miłosierdzia: „Podróżnych w dom przyjąć”.


foto. A. Gawlik

Wiele osób jeszcze trzeba by wymienić, aby podziękować wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie przyjęcia pielgrzymów: Ks. Proboszczowi, kierowniczce i pracownikom Wiejskiego Domu Kultury, Strażakom, a nade wszystko wspaniałym kobietom z Koła Gospodyń Wiejskich, które to wszystko upiekły, ugotowały, podały, posprzątały i jeszcze były szczęśliwe, że wszystko się udało. Jesteście wielcy! Dziękujemy!

Wanda Szyc

Fotoreportaż na stronie: www.faustyna.diecezja.bielsko.pl

Czas lokalny
Pogoda
Ostrzeżenia Meteo

Wygenerowano w sekund: 0.25 - 13 zapytań MySQL 272,511 unikalnych wizyt